Mutlaka Okuyunuz

--- Daha önce at binme tecrubenizin olmasına gerek yoktur. 18 yas üzeri fiziksel bir problemi olmayan herkes katılım yapabilir. Atlarımız egitimli ve sakin atlardır.

 

--- Yapacagımız gezilerin tamamı  dogal parkurlarda gerçekleşmektedir.


--- Hareket kabiliyetini kısıtlayıcı elbiselerden sakınınız. Özellikle alt grup giysileriniz esnek  olmalıdır.


--- Üst grup giysileriniz  ise özellikle kol hareketlerini kısıtlamamalı ve alt grup gibi esnek olmalıdır. Kış aylarında bere, eldiven ve mümkünse ince bir içlik giyinilmesi önemle rica edilir.

--- Bas örtüsü takan bayan binicilerimizin saçlarını  kafalarına kaskların girebilecegi sekilde baglamaları rica olunur aksi durumda kask takmakta zorlanılmaktadır.


--- Sandalet, terlik vs. gibi açık ayakkabılar olmamalıdır. Giyineceginiz ayakkabı spor yada kalıbı küçük olan rahat ayakkabılar olabilir.


--- Randevulasilan zamandan  bir saat önce gelinmesi  rica edilir. Sebebi ise trafik vs gibi unsurlardan dolayı gecikmeler olduğunda bir sonraki tura yogunluk sebebi ile alamayabiliyoruz.


--- Güvenlik olarak hazir bulundurduğumuz baslıkların  takılması  zorunludur.

 

--- Toplu taşıma araçları ile gelecek olan ziyaretçilerimiz Sıhhıye köprüsünün altından  kalkan akyurt otobüsü ya da ulus çankırı caddesinden geçen Akyurt minibüslerine binip güzel hisar mahallesinin girisinde inebilirler. Kalan kısa mesafe servisini biz yapmaktayiz telefon ile aramaniz yeterlidir. Ankara’dan gelis süresi toplu tasima aracıyla bir saat sürebilir.

 

--- Eglence amaçlı yapacağınız at binme bir miktar risk taşimaktadir. Bunlar binicinin kendi ihmalinden, doğal ortamın hazırladıgı  diğer faktörlerden ya da atın anlık durumundan kaynaklanan hallerden olabilir. Her ne kadar atlarımız eğitimli olsa da, geziler minimum riske indirgenmis olsa da insana vermis oldugumuz deger sorumluluğumuzdan dolayı bu tür uyarıları yapmak durumundayız. Kendinize ve arkadaslarınıza zarar vermemek adına lütfen gezi öncesi yapılan anlatımlara dikkat ediniz ve aykırı  hareketlerden kaçınınız.

 

---  Bu tür aktvitelerin hepsinde uygulanan sorumsuzluk sözlesmesi  bizde de imzalanmaktadır. Imzalanacak olan sözlesme asagidaki gibidir.


--- Sözlesmenin eki niteliğindeki "öneri ve açıklamalar" baslıklı uyarı formunu , gerek safariye katılmadan hizmet sunanın http://atsafari.com/tr/left/mutlakaokuyunuz adresli internet sitesinden, gerekse bu onam formunu imzalamadan okudum ; safariye baslamadan önce hizmet sunan tarafından gerekli hususlarda bilgilendirildim, anladım ve kabul ettim.


--- TBK m.116/2 uyarınca hizmet sunanın sorumsuzluğunu ve herhangi bir sebepten dolayı olabilecek yaralanma veya kazalardan dolayı tüm sorumluluğu kabul ediyorum.

Yürüyerek veya at binerek gruba eşlik eden bir (1 kisi) rehber tarafından dogal parkurda at binerek çikacağımız geziyi şahsen talep ediyorum.

 

Okudugunuz için tesekkür ederiz.

Atlı Arama Kurtarma Kurtarma Derneği Başkanı

Hakan KÜRKÇÜ